Останні новини

Дата публікації: 23.01.2013

Всеукраїнська асоціація працівників профтеосвіти визначилася із пріоритетними напрямками роботи у 2013 році

Znak25 грудня 2012 року відбулось засідання Президії ВАПП, на якому було прийняте рішення щодо пріоритетних напрямків діяльності організації у 2013 році.

Серед них: досягнення взаємовідповідального рівня системної співпраці між ВАПП та МОНмолодьспорту України, при якому сталою нормою буде прийняття відповідних державних рішень, що можуть звужувати права та свободи працівників професійно-технічної освіти або перешкоджати її удосконаленню, після громадського обговорення та експертизи.

Профтехівці будуть боротись за наближення бюджетного фінансування галузі до законодавчо визначеного рівня не менше 10% від Національного доходу. Рішуче наполягатимуть на внесенні змін до Державного бюджету України на 2013 рік стосовно суттєвого збільшення бюджетного фінансування по коду 2201130 «Підготовка робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах…»

Ще одним напрямком роботи буде боротьба за встановлення середніх посадових окладів ( ставок) оплати праці педагогічних працівників не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості.

Від Кабінету Міністрів України профтехівці будуть добиватися затвердження сучасних нормативів фінансування ПТНЗ з розрахунку вартості підготовки одного робітника залежно від складності, матеріалоємності та енергоємності професії.

Також були підтримані пропозиції президента ВАПП Лідії Бржестовської щодо визначення пріоритетними завданнями створення податкових преференцій та запровадження економічних стимулів для роботодавців, які беруть участь у створенні належних умов для виробничого навчання учнів професійно-технічних навчальних закладів. Прийняття законодавчої норми щодо пенсійного забезпечення педагогічних працівників на рівнг.80% від заробітної плати. Недопущення відчуження майна та земель державних ПТНЗ. Прискорення підготовки нової редакції закону « Про професійно- технічну освіту». Створення організаційно-методичних структур щодо підготовки концепції законопроекту. Підготовку за участю роботодавців оновленого Переліку професій. Досягнення кардинальних змін з боку МОНмолодьспорту України у фінансуванні видання підручників для професійно-технічної освіти. Перегляд моделі державного управління підготовкою робітничих кадрів. Створення окремої структури у підпорядкуванні Кабінету Міністрів України по управлінню відтворенням трудового потенціалу. Внесення необхідних змін до відповідних постанов Кабінету Міністрів України з проблем: організації та оплати виробничої практики учнів, працевлаштування випускників ПТНЗ, підготовки водіїв автотранспортних засобів, умов формування державного замовлення на підготовку робітників.

Прес-служба ВАПП

Маєте запитання?
Залиште
повідомлення
Запитайте за телефоном:
+38(044)288-71-00