Останні новини

Дата публікації: 02.12.2013

Ніколаєнко підтримав студентів, викладачів вишів та закликав відмінити наказ про переатестацію директорів шкіл та їх заступників

Станіслав НіколаєнкоСтаніслав Ніколаєнко, голова Громадської Ради освітян і науковців України (ГРОНУ), міністр освіти 2005-2007 років, народний депутат України кількох скликань підтримує вимоги студентів, викладачів вишів щодо виконання владою Закону «Про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики» щодо євроінтеграції та відставки уряду як такого, що порушує Закон.

Хоча Закон «Про вищу освіту», говорить екс-міністр, і вимагає від студентів відвідування занять, а навчальний процес проголошується вільним від втручання політичних партій, проте ст. 34, 39, 44 Конституції України, як Основного Закону, дають право учасникам навчального процесу, як громадянам України, право на свободу думки, вільне виявлення переконань, а також на мітинги, збори і право на страйки.

Голова ГРОНУ вважає, що ті, хто віддав наказ бити вночі беззбройних учасників протесту, студентів, грубо порушили Закон і студентські акції протесту є адекватними на ці дії, оскільки ст. 17 Конституції проголошує захист суверенітету в інтересах всього народу.

Станіслав Ніколаєнко рішуче засудив спроби окремих керівників вузів, Міністерства освіти і науки тиснути на студентів, позбавляти їх стипендій, погрожувати відрахуванням із-за політичної діяльності.

Він підтримав дії науково-педагогічних колективів, керівництва, студентства Києво-Могилянської академії, Київського політехнічного інституту, Університету ім. Б.Грінченка, Чернівецького національного університету та інших щодо їх участі в акціях протесту.

Голова ГРОНУ висловив думку про необхідність скасування наказу Міністерства освіти і науки щодо проведення позачергової переатестації директорів шкіл і їх заступників, оскільки ця акція може бути активно використана місцевими органами влади для розправи з інакодумцями під час майбутніх президентських та місцевих виборів.

Ніколаєнко закликав владу і опозицію не забувати про учнів і студентів, молодь, всю галузь освіти і забезпечити їх необхідним фінансуванням, особливо в регіонах, де казначейство блокує рахунки бюджетних установ, що приводить до несвоєчасної оплати комунальних послуг, харчування дітей та заробітної плати працівників.

Прес-служба ГРОНУ

Маєте запитання?
Залиште
повідомлення
Запитайте за телефоном:
+38(044)288-71-00