Останні новини

Дата публікації: 14.03.2014

Ніколаєнко допускає погіршення соціально-економічного стану освіти тільки, як тимчасове явище

Станіслав НіколаєнкоВиступаючи на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Регуляторна політика в галузі загальної, технічної і професійної освіти в умовах регіону» в Кременчузі, голова Громадської Ради освітян і науковців України Станіслав Ніколаєнко сказав, що попри всі складнощі в державі освіта мусить бути пріоритетом. Він зазначив, що попередня влада ігнорувала освіту і науку, презирливо ставилася до вчителя і викладача, студента і учня, щорічно не додаючи до визначених Законом до бюджету школи, вузу, училища, дитсадка 4-5% від ВВП. Ця сума в 2014 році складає 50-60 мільярдів гривень.

Відповідаючи на запитання полтавських ЗМІ щодо можливого погіршення соціально-економічного стану освіти, збільшення педагогічного навантаження до 24 годин (нині – 18), росту співвідношення викладач-студент, Станіслав Ніколаєнко зауважив, що ці ініціативи приходять не з Міністерства освіти і науки, а з Міністерства фінансів.

Якщо в Україні кризу не буде подолано, якщо нам не вдасться втримати мир, то погіршення неминуче. Уряд змушений буде піти на непопулярні кроки, але треба сказати суспільству, що це не назавжди. Зміни, що пропонуються, лише на певний період, скажімо, на рік, не більше. Коли держава вийде з кризи, всі норми будуть відновлені.

Прес-служба ГРОНУ

Маєте запитання?
Залиште
повідомлення
Запитайте за телефоном:
+38(044)288-71-00