Останні новини

Дата публікації: 10.01.2011

Станіслав Ніколаєнко, голова ГРОНУ: звільнення Ігоря Лікарчука є незрозумілим

Станислав НиколаенкоВ Україні є гострою проблема якості освіти. Запровадження в свій час зовнішнього незалежного оцінювання мало на меті зробити прозорою вступну кампанію, стимулювати педколективи і, перш за все, самого учня серйозно ставитись до навчання. Такі підходи є у всіх розвинених європейських країнах.

Три чверті українців, а особливо батьки і родичі тих, хто вступали до вузів за результатами тестування в минулі роки, позитивно ставляться до такого порядку зарахування до вузів. І, очевидно, на це слід зважати. Це суспільне визнання об‘єктивності цього кроку.

У 2006 році було створено Український Центр оцінювання якості освіти і в листопаді урядом В.Януковича було затверджено Ігоря Лікарчука його директором. На той час Центр переживав важкі часи, були проблеми з кадрами, програмним забезпеченням, матеріально-технічним оснащенням і т.і. Я запропонував Ігореві Леонідовичу, доктору педагогічних наук, досвідченому організаторові очолити Центр і, думаю, не помилився. За минулі чотири роки створено потужну матеріально-технічну базу, програмно-методичне забезпечення, підготовлено кадри, створено регіональні центри, накопичений значний досвід проведення оцінювання знань учнів.

Матеріали оцінювання – це унікальні данні, які дозволяють вченим-педагогам корегувати зміст освіти, вносити необхідні правки до програм, планів, стандартів освіти. На жаль, до цього чиновники ставилися без цікавості, висновків необхідних не робилося.

Сьогодні стан навчальної матеріальної бази, державні стандарти, зміст освіти, методики викладання, ставлення до вчителя – все це потребує оновлення, вдосконалення і змін.

На мою думку, колектив УЦОЯ на чолі з Ігорем Лікарчуком, в цілому виконав поставлені на них завдання. Звичайно все було не так гладко, були помилки, але за оцінкою вітчизняних і іноземних фахівців Центр свої функції виконував. Зауваження щодо помилок в тестах і т.і. свідчать не стільки про слабку роботу Центру, скільки про серйозні недоліки і помилки в змісті освіти, держстандартах, самих підручниках. Над цим треба працювати всім – і практикам, і вченим.

Звільнення з посади Лікарчука для мене є незрозумілим. У нас не так багато фахівців, які б мали таку теоретичну і практичну підготовку.

Ні в якому разі не можна відмовлятись від практики вступу за допомогою зовнішнього незалежного оцінювання. Навпаки – доцільно було б поширити зовнішній контроль, об’єктивне оцінювання при перевірці, акредитації всіх вузів. В діяльності УЦОЯ мало суб‘єктивного, там вимоги до всіх однакові. Заперечувати проти оцінки діяльності вузу абсурдно. Тоді довелося б багатьом філіям і т.з. вузам, які займаються фактично заробітчанством, обманом дітей, просто закритися. Це дозволило б поряд із іншими вирішити і проблему великої кількості вузів в Україні.

Прес-служба Громадської Ради освітян і науковців України

Маєте запитання?
Залиште
повідомлення
Запитайте за телефоном:
+38(044)288-71-00